неділя, 19 лютого 2017 р.

На допомогу вчителю: тема 24

Для перевірки виконання операцій над логічними величинами учням можна запропонувати онлайн-калькулятори.
1) http://tablica-istinnosti.ru/ru/
Вигляд вікна калькулятора:
У меню можна обрати Таблиця істинності, тоді у новій вкладці браузера отримаємо шуканий розв'язок. Наприклад, для виразу, введеного у полі введення калькулятора: 

отримаємо
2) http://math.semestr.ru/inf/table.php
Для введення формул для побудови таблиці істинності користувач може скористатись довідкою щодо клавіш клавіатури, які слід використовувати для введення операцій над логічними виразами. Після натиснення кнопки Розв'язати (Решить) отримуємо шукану таблицю:

 Учням можна запропонувати також роботу із програмою Логіка, яку можна завантажити  за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B6fTIfFMSQYZcm5iR0kzMVJoRlU/view?usp=sharing

  • Формування навичок використання операторів розгалуження

Вправа 2. Агрегатний стан води.
Завдання. Розробіть проект у середовищі Lazarus, у якому за введеним значенням температури води буде визначатись її агрегатний стан.

Форма проекту та програмний код в середовищі Lazarus мають вигляд:

Форма проекту та програмний код в середовищі PyCharm мають вигляд:  • Формування навичок використання елементів управління Прапорець і Позначка та оператора неповного розгалуження

Вправа 3. Замовлення квітів.
Завдання. Складіть проект Замовлення квітів у середовищі Lazarus для оформлення електронного замовлення квітів за зразком (мал. 24.11). У проекті натиснення кнопки Оформити замовлення викликає виведення відповідного тексту у текстовому полі, яке захищене від змін, а натиснення кнопки Завершити закриває вікно форми.

Форма проекту в середовищі Lazarus має вигляд:
Програмний код опрацювання події "Натиснуто кнопку Оформити замовлення":

 Програмний код опрацювання події "Натиснуто кнопку Завершити":


Вправа 4.  Кольорова форма.

Завдання. Розробіть проект Кольорова форма у середовищі Lazarus, у якому форма буде змінювати свої властивості – колір та розмір залежно від обраних перемикачів у групах Колір та Розмір.
Форма проекту в середовищі Lazarus має вигляд:

Програмний код опрацювання події "Натиснуто кнопку Пуск":

З використанням списків, що розкриваються, це завдання буде мати вигляд:


Вправа 5. Текст.

Завдання. Складіть в середовищі PyCharm проект, за допомогою якого можна визначити, чи введений текст складається із одного слова, чи декількох.

Форма проекту в середовищі PyCharm має вигляд:

Програмний код  в середовищі PyCharm має вигляд:

  • Формування навичок використання елементів управління Список, що розкривається та оператора розгалуження
Вправа 6. Картка учасника змагань.
Завдання. Розробіть проект Картка учасника змагань в середовищі PyCharm, у якому користувач вводить своє прізвище, ім’я та по батькові у текстове поле, позначає прапорцями вид змагання, із списку, що розкривається, обирає вікову групу. Після натиснення кнопки Зареєструватись  отримує у вікні повідомлення про підтвердження реєстрації.

Програмний код  в середовищі PyCharm має вигляд:
Форма проекту та вікно повідомлення після натиснення кнопки Зареєструватись в середовищі PyCharm має вигляд:Для тих, хто вивчає мову програмування Python пропонуємо приклад розв'язування завдання із рубрики Працюємо самостійно з використанням елемента управління Перемикач:

Відомо таке співвідношення ідеальної ваги та зросту людини за віком: від значення зросту людини в сантиметрах беруться останні дві цифри; якщо вік людини до 25 років, то її вага має становити на 5 кг менше одержаного двоцифрового числа, для людей від 25 до 45 років – рівна цьому двоцифровому числу, а для старших 45 років – двоцифрове число потрібно збільшити на 5. У вибраному самостійно середовищі програмування розробіть проект Ідеальна вага, у якому користувач вводить у текстове поле свій зріст у сантиметрах та вагу, обирає діапазон віку, до якого він належить. Після натиснення кнопки запуску проекту, у текстовому полі чи у вікні повідомлення отримують висновок: вага ідеальна, надлишкова вага, недостатня  вага.

Програмний код  в середовищі PyCharm має вигляд:


Зверніть увагу, що елемент управління перемикач записується аналогічно до перемикача у середовищі Lazarus. На відміну від елемента управління Cheskbutton команди опису варіанту вибору мають одну змінну. Значення цієї змінної задається службовим словом value. 

Форма проекту та вікно повідомлення після натиснення кнопки Визначити в середовищі PyCharm має вигляд:7 коментарів:

Сергій Мацаєнко сказав...

Дуже дякую, очікую на рекомендації до наступних параграфів.

Ольга Барна сказав...

Вдалих уроків, пане Сергію! Працюємо над цим

Сергій Мацаєнко сказав...

Вже завтра 22.02.2017 року Практична робота 12. Дуже хотілося б отримати рекомендації стосовно її виконання.

Unknown сказав...

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як у вправі 4. "Кольорова форма" змінити групу перемикачів на список, що відкривається.
Дякую.

Ольга Барна сказав...

Доброго дня, пане Ігорю. Додала приклад з використанням списків у дописі

Unknown сказав...

Дякую.

вчитель сказав...

Доброго дня! На наступному тижні ми у 8 класі починаємо вивчення розділу 7. Коли можна буде отримати електронні матеріали до цього розділу?